Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Dogrywka z karpiami w Grzegorzewicach

Łukasz Kalmus napisał:

Zgodnie z zapowiedzią wróciłem do Grzegorzewic, aby po raz kolejny stoczyć pojedynek z karpiami. Tym razem na trening wybrałem się z Tomkiem Solką. Po raz kolejny postanowiłem łowić na zestaw skrócony. Podobnego wyboru dokonał Tomek. Nasze tyczki uzbroiliśmy w grube puste amortyzatory o średnicach 2,3 i 2,9mm. Zestawy uwiązaliśmy na żyłkach głównych 0,20 i 0,22 mm. Tutaj nie było miejsca na finezję i zabawę, bowiem po ostatniej wizycie na tym łowisku wiedziałem, że niektóre karpia potrafią bezlitośnie przetestować źle dobrany sprzęt.

Tekst alternatywny

Łowienie rozpoczęliśmy dość późno, bo dopiero około południa. Łowisko zanęciliśmy niewielką ilością zanęty - dosłownie po kilka kulek na głowę. Towar był jednak bardzo treściwy - duża ilość konopii, kukurydzy i białych robaków miała za zadanie zatrzymać karpie w łowisku. Uzupełnieniem po nęceniu głównym miało być częste donęcanie kukurydzą i robakami z procy.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Niestety, tym razem ryby kompletnie nie chciały z nami współpracować. O ile podczas poprzedniego treningu na pierwsze branie czekałem kilkanaście minuty, o tyle teraz pierwsze przynurzenie spławika miało miejsce... po 3 godzinach! Gdy zaczynało nam brakować cierpliwości, a w oczy zaglądało zwątpienie - złowiłem pierwszego, niewielkiego jazia. Ryby ewidentnie były w łowisku, spławiały się blisko spławika i ocierały się o żyłkę, ale z nieznanych nam przyczyn nie pobierały pokarmu. Na łowiskach specjalnych to niezbyt przyjemny widok. Przypuszczamy, że ryby przed weekendem zostały po prostu nakarmione, stąd gorsze żerowanie.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tak czy owak po moim inauguracyjnym jaziu, coś drgnęło. Tomek złowił szybko kilka płotek i leszczyków, cały czas intensywnie donęcając łowisko. Konsekwencja i upór wreszcie przyniosły skutek. Kolejne zacięcie, ale tym razem już wiemy, że Tomek ma na kiju konkretną rybę. Po kilkunastu minutach widowiskowego holu w podbieraku zameldował się 4-kilogramowy amur.

Tekst alternatywny<

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Piękna ryba od razu odzyskała wolność. W tym czasie w moim łowisku nie działo się dosłownie nic - zupełna cisza. Godzinę później Tomek ma kolejne branie - tym razem pusta guma wyjechała o wiele dalej niż przy wcześniejszej rybie. Hol trwał znacznie dłużej, a ryba przez kilkanaście minut nie okazywała zmęczenia Dopiero po około pół godzinie w podbieraku wylądował 6 kilowy karp. Ta ryba okazała się ostatnią jaką złowiliśmy tego dnia. Ten trening nie należał do najbardziej udanych w kwestii wyciągniętych ryb, ale pozwolił nam wyciągnąć kilka ciekawych wniosków, wśród których najważniejszy wydaje się użyty przez Tomka bardzo mocny atraktor. Ja stosowałem delikatniejszą nutę zapachową i w konsekwencji zanotowałem znacznie mniej brań.

Tekst alternatywny

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny