Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Wiosenne "Big Game" na Grzegorzewicach

Łukasz Kalmus napisał:

Sezon zawodniczy w pełni. Praktycznie wszystkie weekendy zajmują mi starty w zawodach, podczas których taktyka nakazuje odławianie małej i średniej ryby. Ot, taka nasza zawodnicza codzienność. Aby nie wpaść w rutynę postanowiłem rozpocząć sezon "Big Game" i przypomnieć sobie jak łowi się naprawdę duże karpiowate. Łowisko wybrałem nieprzypadkowo. Stawy w Grzegorzewicach znam od wielu lat i czuję się tam bardzo pewnie. Jest to kompleks płytkich zbiorników zarybionych przede wszystkim leszczami, karpiami i amurami.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Moim głównym celem wyprawy były właśnie karpie oraz amury. Bez zawahania postanowiłem łowić na tyczkę wyposażoną w pusty amortyzator. Chciałem sprawdzić jak działa patent, który w zeszłym roku sprawdził się wyśmienicie i pozwolił wyjąć 100% zaciętych ryb. Zestawy uwiązałem na żyłce głównej 0,20mm i przyponie 0,18mm. Wybrałem lekkie spławiki 0,3 i 0,5 z grubą, plastikową anteną. Całośc uzupełniał haczyk numer 6-8.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Jako zanętę wykorzystałem recepturę Edmunda Gutkiewicza - "Trade Mark", do której mam spore zaufanie. Wzbogaciłem ją dwiema puszkami kukurydzy oraz zapachem Aromix Carpix Sensasa. Zanętę podałem z reki po czym rozpocząłem łowienie, cały czas strzelając z procy białymi robakami oraz kukurydzą.

Tekst alternatywny

Pierwsze w zanęcie pojawiły Się leszcze i to ładne - po 1000-1500 pkt. Z czasem rybostan poszerzył się o ładnego jazia i kilka karasi, ale wciąż nie miałem na kiju żadnego karpia. I tu w pewnym momencie spławik wjechał bardzo szybko pod wodę, odjazd i... zerwany przypon. Według mnie ryba była naparwdę duża. Nie dała się nawet zatrzymać. Kolejny karp był nieco mniejszy i tam razem to ja wygrałem pojedynek. Po pierwszy mocnym odjeździe ryba "wyjechała" na powierzchnię, a reszta holu była czystą formalnością. Po dwóch "szybkich" karpiach w łowisko znów wpłynęły leszcze, którym nie przeszkadzało podwodne zamieszanie. W drugiej godzinie ponowna zmiana warty - w łowisku pojawiło się kilka karpi, które brały jeden po drugim.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Niestety większość wypinała się lub zrywała przypon. Do końca sesji udało mi się wyciągnąć jeszcze 3 lustrzenie, a kolejnych 5 sztuk zostawiłem w wodzie. Ryby były zbyt duże na mój krótki amortyzator (wsadzony w 1 element topu karpiowego). W długi weekend czerwcowy postaram się sprawdzić inne rozwiązanie dotyczące amortyzatorów karpiowych, ale o tym w kolejnym opisie...

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa