Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Z matchem na płocie
W sobotę rano wybrałem się na trening z wędziskiem odległościowym. Łowiskiem był Zalew Amo w Zalesiu Dolnym, obfitujący w płocie, karpie, okonie i jazgarze. Dodatkowym i bardzo atrakcyjnym przyłowem bywają tutaj jazie.

Tekst alternatywny

Pogoda jak na listopad była zaskakująco dobra - piękne, jesienne słońce i zero wiatru sprzyjało łowieniu "matchówką". Zaraz po wybraniu stanowiska (postanowiłem łowić na płytkiej wodzie, w miejscu, gdzie kilka tygodni wcześniej fantastycznie brały karpie) zabrałem się za ustawianie kosza i gruntowanie łowiska. Ograniczenie ekwipunku do niezbędnego minimum spowodowało, że już po kilkunastu minutach mogłem przystąpić do formowania kul zanętowych. Mieszankę przygotowałem dzień wcześniej, a składała się ona z klasycznej zanęty płociowej zmieszanej z gliną. Wszystko to okrasiłem ćwiartką jokersa i garstką czerwonej pinki. Z połowy zanęty ulepiłem kulki w kształcie walca, które za pomocą procy powędrowały na odległość około 30m.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Po stosunkowo celnym nęceniu spodziewałem się że w zanętę szybko wejdą płotki oraz karpie które tak jak wspomniałem jeszcze niedawno doskonale współpracowały na tym stanowisku. I rzeczywiście - na pierwsze branie nie trzeba było długo czekać ale po wyciągnięciu ryby z wody okazało się że nie jest ona, ani srebrna, ani brązowa - a ma paski - pierwszym trofeum był "okoń".

Po kilku minutach zacząłem się obawiać że powtórzy się sytuacja sprzed tygodnia gdy przez 3 godziny złapałem około 50 jazgarzy i tylko 2 płotki. Okazało się jednak, że niepotrzebnie.

Zanim się obejrzałem w łowisko na dobre weszły płotki. Ich wielkość wahała się od 15 do 25 cm.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Brania były częste i pewne, ale w pewnym momencie pojawiła się seria brań, których przez dłuższy czas nie mogłem zaciąć. Nie znam do końca przyczyny takiego obrotu spraw, ale podejrzewam, że za "tajemniczymi" przytopieniami spławika mogły stać karpie, pobierające przynętę z opadu. Jedno ze skutecznych zacięć skończyło się zerwaniem przyponu 0.08mm, co utwierdza mnie w przekonaniu, że w łowisku pojawiły się właśnie karpie. Sytuacja taka trwała przez kilkanaście minut - potem wszystko wróciło do normy, a na haczyku znów zaczęły meldować się średniej wielkości płocie.

Tekst alternatywny

Łącznie złowiłem ich kilkadziesiąt. Trening uważam, za bardzo udany, ponieważ przy sprzyjającej pogodzie mogłem udoskonalić swoje umiejętności w nęceniu oraz łowieniu na wędkę odległościową, co jak mam nadzieję, zaprocentuje już w następnym sezonie.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa