Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Kanałowe "niby nic"

Robert Kowalczyk napisał:

Na kanał z kolegą dotarliśmy o godzinie 5:30, czyli jeszcze o brzasku.

Zanętę przygotowałem jeszcze w dniu poprzedzającym trening. Jej skład stanowiło pół paczki Gardonsa Sensasa i 0,75 paczki Canal Browninga. Po nawilżeniu spożywkę przetarłem przez 3 milimetrowe sito. Dodatkowo przygotowałem 2 paczki ziemi czarnej Bruda (2x1,5 kg), którą też przetarłem przez sito 3mm. O godzinie 7:00 byłem już gotowy do łowienia.

Na wstępne nęcenie przygotowałem 8 kul zanęty wymieszanej z ziemią w stosunku 1:4, okraszonej 100g jokersa oraz garstką parzonych pinek. Z tych 8 kul 4 były dodatkowo doklejone bentonitem.

Oddzielnie przygotowałem kilka kul samej ziemii z jokersem, doklejonej bentonitem. Wszystkie kule podałem z kubka w jeden punkt. Łowiłem na tyczkę długości 11,5 m.

Topy uzbroiłem odpowiednio w zestawy:

1 - 0,4 g
2 - 0,9 g

Oba wygruntowałem na styk (głębokość łowiska około 160 cm).

Kanał w tym miejscu na wysokości 11,5 od brzegu płynął leniwie w stronę Warszawy, natomiast pod nogam (0-7m) miałem wsteczny prąd w stronę Nieporętu. Pierwsze wstawienie zestawu około 0,5 metra powyżej zanęty i po wpłynięciu zestawu w miejsce nęcenia mam branie.

Zacięcie, szybki hol i w ręku ląduje krąpik wielkości około 20g (jak się okazało moja największa w tym dniu ryba). Przez pierwsze dwie godziny brania były co wstawienie w zanęcie lub tuż za nią. Brały mikro rybki w przedziale 5-15g, przeważnie krąpiki.

Szybko przeszedłem na cięższy zestaw, ponieważ lekki przechwytywały ukleje. Po dwóch godzinach spadła intensywność brań, dlatego postanowiłem donęcić. Wymieszałem trochę zanęty z ziemią w stosunku 1:5 i do tego włożyłem resztę jokersa.

Ulepiłem z części mieszanki 4 kule, resztę zostawiłem na donęcanie. Po donęceniu z kubeczka brania znowu powróciły, ale rybostan się nie zmienił. Po upływie około 1,5 godziny, znużony odławianiem "chipsów" postanowiłem sprawdzić kant. Wygruntowałem top 4-elementowy i z ręki wrzuciłem 3 kuleczki mieszanki wielkości orzecha włoskiego.

Pierwsze branie i w ręku ląduje mini płoteczka. Intensywność brań była mniejsza niż pod tyczką, dlatego po godzinie zrezygnowałem także z łowienia na kancie. Od samego początku wszystkie złowione przeze mnie ryby wracały od razu do kanału.

Miałem jednak jeszcze trochę czasu. dlatego postanowiłem jeszcze trochę pokombinować. Nie mając ze sobą wędek uklejowych na top matchowy założyłem zestaw uklejowy ze spławikiem 0,5 g.

Zacząłem nęcić powierzchniowo lekko zgniecioną w trzech palcach przygotowaną mieszanką. Postanowiłem że posiedzę godzinkę z a'la uklejówką w dłoni. Ukleja żerowała bardzo intensywnie, można to nazwac nawet amokiem.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Po godzinie łowienia po przeliczeniu okazało się że miałem 170 uklei w przedziale wagowym 5-15 g. Ryby po sfotografowaniu szybciutko wróciły do wody. Na tym zakończyłem pierwszą wyprawę po zejściu lodu z części kanału.

W sobotę wybieram się na trening ale tylko z uklejówkami.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa