Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Wypraw karpiowych ciąg dalszy - Grzegorzewice
Łukasz Kalmus napisał:

Po obejrzeniu zdjęć z zawodów w Halinowie mnie również naszła ochota na stoczenie pojedynku z karpiami. Dlatego właśnie postanowiłem wybrać się na "Big Game" do Grzegorzewic. Znajduje się ono 30 km od Piaseczna. Pomimo tego dojazd do niego jest szybki ze względu dobrą, zazwyczaj pustą drogę.

Po zeszłorocznych towarzyskich zawodach w Halinowie wiedziałem, że do łowienia karpi tyczką trzeba się naprawdę solidnie przygotować. Od mocnych zestawów, dobrze uzbrojonej wędki przez specyficzne zanętę oraz przynęty.

Przygotowałem mocny kij Sensas Crazy Power 444 wraz z topami Power, które uzbroiłem w pustą gumę o przekroju 2,1 mm, wcześniej napełniając ja smarem. Amortyzator wstawiłem w 2 elementy topu. Z rozmowy z kolegami po kiju wynikało, że należy włożyć więcej gumy, bo w 3 elementy. Pomimo to chciałem spróbować tego typu rozwiązania - miałem nadzieję, że hol dzięki temu będzie sprawniejszy i krótszy.

Używałem dwóch zestawów o gramaturach 0,3 i 0,75 grama. Pierwszym łowiłem z opadu, zaś drugi służyło przystawienia. Oba zestawy zbudowane były na żyłce 0,18, przypon z żyłki 0,16 z hakiem nr 12.

Nęciłem grubą, karpiową mieszanką Lorpio wraz z atraktorem Carpix Sensasa. Przygotowałem 2,5 kg mieszanki wraz z 2 puszkami kukurydzy, przy czym na początku łowienia wrzuciłem 3/4 przygotowanej mieszanki. Dodatkowo miałem litr białego robaka którym strzelałem co 2 minuty (mieszek robaków zawierający ok. 4 sztuk). Przynętę stanowiła kanapka z 3 do 4 białych robaków.

Po wygruntowaniu i rozłożeniu stanowiska rozpocząłem łowienie. Najpierw łowiłem zestawem cięższym. Położyłem cały przypon na dnie i zacząłem strzelać robakami.

Pierwsze branie nastąpiło po ok. 10 minutach i był to mały linek. Potem kolejne, szybki hol i w podbieraku pojawił się półkilowy jaź. Już obawiałem się, że karpie nie będą żerować, gdy spławik wjechał pod wodę i po zacięciu nastąpił konkretny odjazd. Od razu było wiadomo jaka to ryba.

Tekst alternatywny

Po kilku minutach holu w podbieraku pojawił się karp o masie ok. 2,5 kg. Ryba była bardzo waleczna, głównie dlatego, że była zacięta za ogon. Do kolejnego wstawienia wziąłem zestaw 0,3 grama z rozłożonym śrutem do łowienia z opadu. Na efekty nie było trzeba długo czekać - kolejne strzały z robaków i kolejne karpie. Pomiędzy nimi trafiały się małe linki, złoty karaś i parę małych okonków. Łącznie złowiłem 6 karpi od 1,5 do 2,5 kg.

Rewelacyjnie w tych warunkach sprawdziła się pusta guma. Karp przy pierwszym odjeździe wyciągał około 10 metrów gumy, ale później szybko wracał i po odpięciu go na topie był już całkowicie bezradny.

Tekst alternatywny

Zobaczymy czy zdobyte doświadczenie przyda się 4 września na zawodach o "Puchar Burmistrza Kobyłki", które odbędą się w Ossowie.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa