Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

MP okiem debiutanta - czwartek
Kanał Dwory znałem do tej pory tylko z opowieści - łowisko, które miało być areną zmagań tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieży, koledzy po kiju określali jako wymagające, kapryśne i nieprzewidywalne. Jakie okazało się tym razem?

Po ponad 5 godzinach męczącej drogi udało nam się wreszcie dotrzeć na łowisko, aby odbyć pierwszy nieoficjalny trening przed weekendowymi zawodami. Po drodze zdarzyło nam się kilka przygód i nieprzewidzianych zmian trasy, które "zafundowała" nam nawigacja, jednak to odeszło już w niepamięć - teraz najważniejsze były ryby. Kanał Dwory okazał się naprawdę urodziwą wodą, usytuowaną w ładnej okolicy - tylko pozazdrościć miejscowym. Ale nie wszystko było tam idealne.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Muszę przyznać, że początkowo zbagatelizowałem informacje o beznadziejnych zejściach na stanowiska, usłanych ruchomymi kamieniami - w praktyce już przy pierwszej próbie znoszenia sprzętu mało, co nie wywinąłem orła, a to z kombajnem na ramieniu pewnie nie skończyłoby się najlepiej. Z czasem jednak nabrałem wprawy i kolejne wędrówki pokonywałem coraz pewniej. Obok mnie na treningu rozstawił się Maciej Chłopecki i jego tata Piotr. Za naszymi plecami siedział mój trener - Krzysiek Turek i tata Darek.

Tekst alternatywny

Kilka minut po 10:00 całe towarzystwo zabrało się za mieszanie zanęt i gruntowanie łowiska. Jak się okazało od ubiegłorocznych zawodów woda na Dworach znacznie przybrała i stanowiska były cofnięte o dobrze ponad metr. Na "skrócie" głębokość wynosiła około 150 cm, zaś na 11 metrze było niespełna metr głębiej - zatem bardzo podobnie do Kanału Żerańskiego.

Tekst alternatywny

Na pierwsze nęcenie przygotowałem 1,5 kilograma średnio miałkiej zanęty i 8 kilo gliny "Górka" (4 kg argile, 2 kg glinka czerwona extra, 2 kg ziemia torfowa). Podaliśmy to w 3 proporcjach - glina z zanętą i jokersem 1:1, glina z jokerem i 3 kuleczki gliny z dużą ilością kleju i jokersem, którą podawałem kubeczkiem. Kolor zarówno zanęty, jaki i gliny był ciemno brązowy, wpadający w czerń. Na początek ulepiłem 6 kul gliny i 6 kul mixa na tyczkę oraz po 3 kulki na skróta. Kilka minut później zaczęliśmy łowienie.

Tekst alternatywny

Niestety bardzo szybko przypomniał o sobie miejscowy wiatr, który bardzo utrudniał łowienie - już z 11 metrową wędką były problemy, a o skutecznym łowieniu 13-stką praktycznie nie było mowy. Ryby weszły w łowisko od samego początku, a pan Piotr Chłopecki już w pierwszym wstawieniu złowił na skróta pięknego wymiarowego linka.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Dobrze łowił także jego syn Maciek, któremu w łowisko weszły piękne płocie.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Dalej świetnie radził sobie Maciek Białdyga, który co wstawienie łowił leszczyki, jednak, aby skutecznie zacinać musiał przeczekiwać branie i liczyć do "10". Ja sporadycznie odławiałem niewielkie krąpie i leszczyki z tyczki, zaś na skrócie nie miałem ryb. Na topach rozłożyłem zestawy od 0.6 do 1.5 grama.

Tekst alternatywny

Najwygodniej łowiło mi się najcięższym zestawem zbudowanym na oliwce, przegruntowanym o całą długość 20 cm przyponu. Na haczyku najlepiej sprawdzały się 2-3 ochotki.

Tekst alternatywny

Godzinę później oprócz wiatru nad Dworami pojawiły się gęste, ciemne chmury, które całkowicie przykryły niebo. Wraz z nimi przyszedł deszcz i burza, która błyskawicznie przegoniła nas z łowiska. Na szczęście pioruny tylko postraszyły i pohałasowały i wszystko przetoczyło się kilka kilometrów od nas. My jednak dmuchaliśmy na zimne i przed 14:00 byliśmy już zwinięci. Przyszedł czas na zakwaterowanie się w domkach (w miejscowości Zator) i pierwsze wnioski, a były one następujące:

- Ryby jest bardzo dużo. Niektórzy złowili grubo ponad 3 kilogramy w niecałe 3 godziny. W łowisku pojawiają się pojedyncze leszcze, karasie i liny.
- Trzeba uważać na wahania poziomu wody. W ciągu treningu woda raz opada, aby po chwili znów się podnieść.
- Nie ma sensu bawić w się w ultra małe haczyki i cienkie żyłki. Ryby, jeśli są biorą pewnie i są ufne. Trzeba jednak przeczekiwać branie, licząc minimum do 5, a czasami nawet do 10.

Więcej wniosków mi osobiście w czwartek nie udało się wyciągnąć. Łowiłem za krótko, woda była dla mnie absolutną nowością, ale poza fatalnym zejściem wszystko mi się tam podobało. Z niecierpliwością czekałem na kolejny dzień i pierwszy oficjalny trening w moim życiu.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa