Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Mała rzeka - duże wyzwanie
Większość z nas z pewnością stęskniła się za łowieniem na wodach płynących. Niestety tegoroczna powódź na kilka miesięcy wybiła wszystkim z głowy szybsze uciągi. Alternatywą i kompromisem za razem są małe rzeki o leniwym nurcie - takie jak Jeziorka na wysokości Piaseczna. To właśnie tam w sobotę, 25 czerwca pojechaliśmy z Łukaszem na mały wędkarski rekonesans. Czas nas nie naglił więc na łowisko dotarliśmy dopiero około 8:00. Z miejsca gdzie zaparkowaliśmy samochód musieliśmy przejść grubo ponad pół kilometra. Biorąc pod uwagę masę sprzętu jaki ze sobą zabraliśmy i dziewiczy, zarośnięty teren czekało nas nie lada wyzwanie.

Tekst alternatywny

Po kilkunastu minutach wyczerpani doszliśmy na miejsce. Zaraz po wstępnym wybraniu stanowisk zabraliśmy się za gruntowanie. Dno na szczęscie zarówno u mnie jak i u Łukasza było bardzo dobre - twarde, niezbyt urozmaicone (pojedyńcze dołki i kamienie), ale co najważniejsze - pozbawione zaczepów.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Zaskoczyła nas jednak głębokość łowiska, która u Łukasza wynosiła około dwóch, a u mnie ponad 2,5 metra. Poza tym ja zająłem miejsce na zwężeniu rzeki (13-14 metrów szerokości), zaś kolega łowił na odcinku szerszym o dobre 10 metrów.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Przyszedł czas na wybranie zestawów - ja na topy założyłem 2 bombki (2 i 3 gramy) oraz do stopa 7-gramowy liść. Łukasz założył mały listek, bombkę i także zestaw do stopa. Następnie przyszedł czas na zanętę. Nasze mieszanki były podobne, przeznaczone raczej na leszcza. Kolor zanęty był jasno brązowy (wręcz żółty), a całość uzupełniało 6 kilogramów gliny z klejem. Z robactwa do wody poleciał jokers, martwe oraz białe robaki i pinki.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Ryby pojawiły się w łowisku od razu po zanęceniu. Na początku lepiej łowił Łukasz, jednak po chwili i ja złapałem dobre tempo. Na 2 pinki wyciągaliśmy 50 gramowe płotki, co jakiś czas okraszone większą sztuką.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

30 minut po wrzuceniu kul brania ustały na dłużej - u jednego i drugiego. Na niewiele zdało się donęcenie i kombinowanie z gruntem, cieńszymi przyponami i mniejszymi hakami. Dopiero po dłuższym czasie ja zacząłem odławiać pojedyńcze płotki i jaziki, zaś Łukasz pływał prawie na pusto, aż do 13 kiedy postawił zestaw na stopa. Wtedy to nastąpiło mocne branie, błyskawiczny odjazd i krótki hol, który zakończył się wypięciem ryby. Przypuszczamy, że mógł to być karp, który sporadycznie zapędza się w te okolicy, jednak prawdy nie dowiemy się chyba nigdy. Chwilę po tej sytuacji postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i urządziliśmy grilla. Posileni i wypoczęci wróciliśmy do "pływania". Ja seriami (po 3-4 sztuki) odławiałem płotki, aż w pewnym momencie spróbowałem przepłynąć zestawem trochę dalej - bliżej drugiego brzegu. To poskutkowało mocnym braniem i po energicznym holu w podbieraku pojawił się prawie 30- centymetrowy jaź.

Tekst alternatywny

Kilka minut później Łukasz złowił niewiele mniejszego jazia oraz niespodziankę - piękną świnkę.

Tekst alternatywny

Następne godziny nie przyniosły zmiany sytuacji. Łowiliśmy pojedyńcze ryby i niestety nie doczekaliśmy się żadnego bonusa. Efekt połowu Łukasza widać na zdjęciu poniżej. Ja nie rozkładałem siatki i wszystkie ryby od razu wracały do wody, jednak przypuszczam, że wynik miałbym prawie identyczny.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Wyjazd trochę rozczarował, bo liczyliśmy na zdecydowanie lepsze rezultaty i większe ryby, ale wszystko zrekompensowała piękna, letnia pogoda i urokliwa okolica, która znacznie różni się od głośnych i zaśmieconych łowisk miejskich.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa