Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Przepis na leszcza z Podzamcza
Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakuje coś na co długo się czeka. Nie inaczej było z naszym pierwszym po powodzi wyjazdem nad warszawską Wisłę. Tym razem ja pełniłem rolę fotografa i pomocnika - łowił (i to koncertowo) Łukasz.

Na Podzamcze dojechałem kilka minut po 10:00, zaraz po pracy. Łukasz był już rozstawiony, miał za sobą gruntowanie i do rozpoczęcia łowienia brakowało nam tylko ulepienia kul i zanęcenia.

Tekst alternatywny

Na topach wylądowały mocne zestawy, bo planowo na haku miały meldować się duże ryby - leszcze i brzany. Do kociołka trafiło 25 litrów gliny i zanęty, w proporcjach 4:1, dopełnionej sporą ilością pinki. Oddzielnie Łukasz przygotował 2 kilogramy gliny z kasterem i gnojakiem do donęcania. To właśnie gnojak miał być kluczem do sukcesu w łowieniu leszczy, jednak tym razem w pudełko znalazło się go bardzo mało. Całość uzupełniał atraktor leszczowy firmy "Boland".

Tekst alternatywny

Tuż przed 11:00 do wody poleciało około 30 kul. Na 11 metrze znajdowała się niezbyt długa półka z kamykiem na końcu i zagłębieniem. To właśnie tam powinny stać największe ryby. Z początku brały spodziewane krąpie i certy, co jakiś czas okraszone grubą wiślaną płocią.

Tekst alternatywny

Masa ryb wahała się od 50 do 200 gram. Pierwsza większa ryba trafiła do siatki gdy na kombajnie... usiadłem ja. W 3 przepłynięciu 5-gramowym lizakiem złowiłem niespełna kilogramowego leszcza. Kilka chwil później znów spróbowałem swoich sił, co zaowocowało kolejnym leszczem - tym razem około 500 gram. Sytuacja była zabawna, ponieważ Łukasz przez 1,5h nie mógł złowić żadnej większej sztuki, a ja przy sporym farcie złowiłem 2 przyzwoite leszcze w dwóch podejściach. Wtedy zapadła jednak decyzja o postawieniu zestawu w miejscu - Łukasz zaczął łowić na stopa.

Tekst alternatywny

Na hak numer 8 trafiały 3 gnojaki, podparte 2 białymi robakami. Taka przynęta okazała się jednak za mała, ponieważ uporczywie atakowały ją krąpie i certy. Po 15-minutach 30-gramowy spławik po raz kolejny zniknął pod wodą, a ryba zaczęła w ekspresowym tempie wyciągać gumę o grubości 2,1 mm. Kilka sekund później było po wszystkim - wypięcie i koniec holu. Na następne brania nie trzeba było jednak długo czekać. Kilka minut później Łukasz złowił leszcza podobnego do mojego, a w następnym wstawieniu zaciął i błyskawicznie (w około 15 sekund) wyholował ponad 1,5 kilogramową sztukę.

Tekst alternatywny

Do końca tak duży leszcz już się nie trafił, ale konto Łukasza wzbogaciły 2 kolejne leszcze w granicach kilograma i kilka mniejszych chlapaków. W międzyczasie ja ponownie usiadłem na kombajnie i przepłynąłem lekkim zestawem, co zaowocowało mocnym braniem. Zaciąłem, ryba wyciągnęła kilka metrów gumy, spłynęła z nurtem i niestety wypięła się. Wiem tylko tyle, że na kiju miałem sporego leszcza, ponieważ na całym przyponie został kokon śluzu.

Na mnie przyszedł czas, dlatego postanowiliśmy wyjąć ryby z siatki, zrobić im zdjęcie i zwrócić wolność. Wedle naszej oceny w siatce znajdowało się około 10 kilogramów ryb, z czego około 8 złowił Łukasz, a ja dołożyłem około dwóch.

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Później Łukasz łowił jeszcze około godziny, ale nie udało mu się złowić nic godnego uwagi - spowodowane było to brakiem zanęty. To właśnie donęcanie było tego dnia najważniejsze. Po kilku rybach należało wyjechać kulką gliny z robakami i kulką zanęty - po takim manewrze częstotliwość brań rosła i w łowisko wchodziły coraz większe sztuki. W czasie łowienia na stopa po każdym holu także następowało donęcanie.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa